2016 Business Builders Award Finalists and Winners

Alun Richards

L to R: Alun Richards, Richards Communication (Award Recipient); Aaron Loraas (Presenter, Loraas Disposal Services Ltd., Sponsor).

Shawna Nelson

L to R: Shawna Nelson, Sheraton Cavalier Saskatoon (Award Recipient); Jonathan Huntington (Presenter, Cameco, Sponsor).

Banda Marketing Group

L to R: Mathew Cey, Morris Interactive; James Limin, (Presenter, BDC, Sponsor); Brent Banda, Banda Marketing Group (Award Recipient); Jana Danielson, Lead; Roger Grona, Firebird Business Consulting.

JNE Welidng Limited Partnership

L to R: Barry Slowski, Butler Byers Insurance; Brent Loucks, Rawlco Radio; Jim Nowakowski, JNE Welding Limited Partnership (Award Recipient); Barry Stuart, (Presenter, ICR Commercial Real Estate, Sponsor); Brent Banda, Banda Marketing Group.

POS BioSciences

L to R: Brendan King, Vendasta Technologies; Chris Dekker (Presenter, STEP, Sponsor); John Cross, POS BioSciences (Award Recipient); Terry Bergan, International Road Dynamics Inc.; Cameron Kupper, Bioriginal Food & Science Corp.

Vendasta Technologies Inc.

L to R: Mike Lawton, Con-Tech General Contractors Ltd.; Brayden Enns, Keystone Paving Corporation; Brendan King, Vendasta Technologies Inc. (Award Recipient); Dr. Larry Rosia (Presenter, Saskatchewan Polytechnic, Sponsor); Chris Pierrard, Supreme Steel LP.

Prairie Crane Inc.

L to R: Jana Danielson, Lead; Chris Mozell, Prairie Crane Inc. (Award Recipient); Jamie Prefontaine (Presenter, Colliers International, Sponsor); Jacquiline Gallagher, David Aplin Group; Adam Logue, JNE Welding Limited Partnership.

Wiegers Financial & Benefits

L to R: Barry Slowski, Butler Byers Insurance; Clifford Wiegers, Wiegers Financial & Benefits (Award Recipient); Michael Carss (Present, Saskatchewan Blue Cross, Sponsor); Don Gorsalitz, DCG Philanthropic Services; Steve Hogle, Saskatoon Blades.

zu

L to R: Brayden Enns, Keystone Paving Corporation; Tony Zuck, Ryan Lejbak, zu (Award Recipient); Chad Leverick (Presenter, Alliance Energy); Melanie Dmytryshyn, Edge Family Law; Jon Paul, 14North Construction.

Allnorth

L to R: Carma Holmes, Associated Engineering; Scott Neurauter, Allnorth (Award Recipient); Stephanie Rarog (Presenter, PWC, Sponsor); Mary Weimer, Hillberg & Berk; Chad Jones, PUSH Interactions.

Envirotec Services Incorporated

L to R: Brad Zerr, JNE Welding Limited Partnership; Lyle Clouatre, Envirotec Services Incorporated (Award Recipient); Tom Foster (Presenter, Industrial Machine & Mfg. Inc.); Evan Drisner, Nu-Fab Building Products; Aaron, Yohnke, PCL Construction Management Inc.

Road Coffee Co.

L to R: Dustin Gamester, FitCoins; Alisha Esmail, Road Coffee Co (Award Recipient), Bryon Eberle (Presenter, Canadian Western Bank, Sponsor); Devon Fiddler, SheNative Goods Inc.; Logan Downing, Techne Industries.

Member Login

Forgot password ?